Avukat mesleğinin ne kadar prestijli bir meslek olduğu ortada. Bu nedenle avukat kartvizitleride o kadar prestijli olmalıdır. Peki nasıl prestijli bir avukat kartvizit sahibi olabilirsiniz? yada prestijli bir avukat kartvizit için nelere dikkat etmelisiniz. Bu yazının sonunda kaliteli ve prestijli bir avukat kartvizite sahip olmak adına gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

1- Kartvizitiniz Sizi Yansıtmalı

​Tasarımlar, tasarımcılar tarafından özenle hazırlanır. Her biri şık, özenle hazırlanmış ve kaliteli tasarımlar olsa dahi herkes her tasarımı beğeneme. Bunun nedeni her bireyin zevklerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kartvizitiniz önce size kendini mutlu hissettirmeli ve önce sizin tarafınızdan beğenilmelidir. Renkleri, ve tasarımı sizin karakterinizi yansıtmalıdır. Kimine göre ağır renkler ön planda gelirken, kimi avukatlar da daha iddialı renkleri tercih etmektedir. Bize kalırsa sizin kendinize yakıştırdığınız renk doğru bir tasarımcı tarafından doğru şekilde kullanıldığında ve işin ehli ustalar tarafından işlendiğinde o kartvizit mutlak suretle kaliteli olacaktır.

 

2-Kartvizit Tasarımında Renk Uyumuna Dikkat Edilmelidir.

Kartvizitte sizin belirlediğiniz bir ana renk olmalı ve kullanılacak diğer renk-renkler tasarımcı tarafından bu renklere uygun olarak belirlenmelidir. Bazen zıt renklerle bile çok şık ve göz alıcı tasarımlar oluşturulabilmektedir. Bu nedenle ön yargılar yerine tasarımcınıza güvenmeyi seçin. Renk uyumu bir tasarımdaki en önemli unsurdur. Tasarımda ön ve arka renkler farklı olabilir. Önemli olan renklerin uyumudur. Karşınızdaki kişiye verdiğinizde dikkatini çekip incelemesini sağlıyorsanız bu kartvizit başarılı bir tasarım ve üretim aşamasının ürünüdür.

3-Doğru Tipografik Teknikler Kullanılmalıdır.

Kaliteli bir avukat kartvizit modeli ortaya çıkartmak adına tipografiye çok dikkat etmek gerekir. Mesleğin yapısı gereği daha düz, ciddi görünümlü veya tırnaklı fontlar kullanılmalıdır. Bu fontlar kullanılırken yazı boyut oranlarına dikkat edilmeli, yazılar ne çok büyük nede çok küçük olmalıdır. Hem kolay bir şekilde okunabilmeli hemde tasarımı bozmamalıdır. Bu nedenle tasarımcının tipografik bilgisine önem vermesi gerekmektedir.

 


4-Tasarım ve Üretim Tek Elden Çıkmalıdır.

Tasarım ve üretimin tek elden çıkması ortaya çıkacak bir çok sorunu baştan çözmenizi sağlar. Üretici ve tasarımcı irtibatı tam olarak sağlayamadığında ortaya hayal edilenden farklı bir ürün çıkabilir. Bu nedenle kartvizit üretimlerinizi Kartvizit Marketim gibi hem uzman tasarımcıları, hem kaliteli makine parkurunu, hemde işinin ehli matbaa operatörlerini tek çatı altında toplayan matbaa firmalarına yaptırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

 

5- Özel Kartvizit Üretimlerini Tercih Edin.

Tasarım aşaması her ne kadar iyi geçerse geçsin, üretim aşaması için seçtiğiniz kartvizit kalitesi çok önemlidir. Özel tasarımlara basit üretimler yerine yine premium sınıfa giren özel üretimler yaptırmanız, toplu üretimlerden kaçmanız kartvizitinizdeki kaliteyi arttıracaktır. Kartvizit basımı yaptırmadan önce üretici firmanızın özel üretim kartvizitleri hakkında bilgi almanız yararınıza olacaktır. Tabiki özel üretim olsun diye fahiş ücretler ödemeden kaliteliyi uygun fiyata edinmeye çalışmanız sizin hem kartvizitinizin başarılı olmasını hemde cebinizi korumanıza yardımcı olacaktır